RSS feed for Shauna
  • Showbiz Kids

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • The Half of It

  • Beastie Boys Story

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Way Back

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • 365 Days

  • Lost Girls

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Natalie Wood: What Remains Behind

    ★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Noelle

  • Let It Snow

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Looking for Alaska

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

  • Bad Education

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

  • Just Mercy

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • The Laundromat

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Waves

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Motherless Brooklyn

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

  • The Lion King

  • The Quiet One

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Toy Story 4

  • The Black Godfather

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Pavarotti

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Sun Is Also a Star

    ★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Chernobyl

  • Yesterday

    ★★½

  • The Last Summer

  • Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Someone Great

  • The Perfect Date

  • After

  • The Dirt

  • Five Feet Apart

  • Us

    ★★★★½