Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry