• Luca

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Book of Fish

    ★★★½

  • Introduction

    ★★★★

  • All Light, Everywhere

    ★★★★

  • Loved Like a Flower Bouquet

    ★★★

  • Cryptozoo

    ★★★★

  • Inside the Red Brick Wall

  • Mank

    ★★★★

  • Short Vacation

    ★★★½

  • A Leave

    ★★★★

  • Snowball

    ★★★★

  • High Surf Expected

    ★★★½

  • Vestige

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Real Thing

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★½

  • Hidden

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • True Mothers

    ★★★★

  • Limbo

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Beginning

    ★★★★

  • And Tomorrow the Entire World

    ★★★½

  • New Order

    ★★★

  • The Macaluso Sisters

    ★★★½

  • Notturno

    ★★★★★

  • Our Father

    ★★★

  • The Human Voice

    ★★★½

  • City Hall

    ★★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★½

  • The Disciple

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Minamata Mandala

    ★★★★½

  • Summer of 85

    ★★★½

  • After the Rain

    ★★★

  • Wife of a Spy

    ★★★★½

  • People in Elancia

    ★★★½

  • The End of the Universe

    ★★½

  • Digital Video Editing with Adobe Premiere Pro: The Real-World Guide to Set Up and Workflow

    ★★★½

  • Not Quite Dead Yet

    ★★★

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★★

  • There Is No Evil

    ★★★★

  • Days

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • Last and First Men

    ★★★½

  • Bad Tales

    ★★★★½

  • Gunda

    ★★★★

  • Undine

    ★★★★

  • Sun Children

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★½

  • Identifying Features

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Voices in the Wind

    ★★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • The Man Standing Next

    ★★½

  • Last Letter

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★

  • Better Days

    ★★★½

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★★½

  • Moonlit Winter

    ★★★★

  • Moving On

    ★★★★

  • Lucky Chan-sil

    ★★★½

  • Listen to the Universe

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Blood Machines

    ★★★½