Shawn has logged 274 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Born on the Fourth of July

Born on the Fourth of July

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jason X

Jason X

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
How to Train Your Dragon: Homecoming

How to Train Your Dragon: Homecoming

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Heavyweights

Heavyweights

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Under Siege

Under Siege

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Drop

The Drop

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Midway

Midway

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Locke

Locke

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Inferno

Inferno

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
JFK

JFK

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Justice League: War

Justice League: War

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Dunes

The Dunes

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Flagged

Flagged

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hidden Mother

Hidden Mother

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ride

Ride

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Ripper

The Ripper

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Swiped to Death

Swiped to Death

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Undo

Undo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Carved

Carved

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Gillymuck

The Gillymuck

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Box

The Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry