Shawn has logged 23 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Splash

Splash

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Larry Crowne

Larry Crowne

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Room

The Room

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman & Bill

Batman & Bill

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bao

Bao

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Elvis Has Left the Building

Elvis Has Left the Building

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Great Buck Howard

The Great Buck Howard

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry