Shawna™ has logged 44 entries for films during July 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Animal House

Animal House

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Disconnect

Disconnect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Big Wedding

The Big Wedding

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
29
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fletch

Fletch

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Last King of Scotland

The Last King of Scotland

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mud

Mud

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scary Movie 5

Scary Movie 5

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Oblivion

Oblivion

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
Dogma

Dogma

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Europa Report

Europa Report

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Escape to Victory

Escape to Victory

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hummingbird

Hummingbird

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Cashback

Cashback

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sharknado

Sharknado

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Odd Thomas

Odd Thomas

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Born on the Fourth of July

Born on the Fourth of July

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
La Vie en Rose

La Vie en Rose

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hustle & Flow

Hustle & Flow

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Trance

Trance

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Colour of Paradise

The Colour of Paradise

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Deconstructing Harry

Deconstructing Harry

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry