• Wicked

    ★★

  • Furiosa

  • Spider-Man: Beyond the Spider-Verse

    ★★★

  • Wonka

    ★★

  • Dune: Part Two

    ★★★★

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★½

  • Imaginary Friends

    ★½

  • The Exorcist

    ★★½

  • A Quiet Place: Day One

    ★★★

  • The Last Voyage of the Demeter

  • The Meg 2: The Trench

    ★★★★

  • The Marvels

    ★★★

  • Barbie

    ★★

  • Oppenheimer

    ★½

  • Untitled Indiana Jones Project

    ★★

  • The Flash

    ★★½

  • Elemental

    ★★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • The Little Mermaid

    ★★★★½

  • Fast X

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret

    ★½

  • Scream 6

    ★★

  • Aquaman and the Lost Kingdom

    ★★★★½

  • Haunted Mansion

    ★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Kraven the Hunter

    ★★★½

  • M3GAN

  • What Is a Woman?

    ½

  • Door Mouse

    ★½

  • Babylon

    ★★

  • The Nightingale

    ★★★

  • Shazam! Fury of the Gods

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Sanctuary

    ★½

  • Bones & All

    ★★★

  • Strange World

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Suzume Locking Up the Doors

  • The Fabelmans

    ★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★½

  • Amsterdam

  • Lover's Lane

    ★★

  • Devotion

    ★★★★

  • My Policeman

    ★★½

  • Black Adam

    ★★

  • Halloween Ends

  • Hocus Pocus 2

    ★★½

  • Bros

    ★★

  • Vikram Vedha

    ★★★★

  • Smile

    ★½

  • Catherine, Called Birdy

    ★★★

  • Blonde

    ★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Dark Harvest

  • The Red Book Ritual

  • See How They Run

    ½

  • Brahmāstra Part One: Shiva

    ★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • After Ever Happy

  • Mack & Rita

    ★★★

  • Day Shift

    ★★

  • Fall

  • Beast

    ★★

  • Prey

    ★½

  • They/Them

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★

  • Honor Society

    ★★½

  • Vengeance

    ★★

  • Not Okay

    ★★½

  • The Phantom Lake Kids in: The Day the Earth Abruptly Almost Ended

    ★★½

  • Anything's Possible

    ★½