Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Troll

Troll

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
South Beach

South Beach

1993
×
★★
Edit this entry  
02
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Things to Do in Denver When You're Dead

Things to Do in Denver When You're Dead

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Triple Threat

Triple Threat

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Fighting Fists of Shanghai Joe

The Fighting Fists of Shanghai Joe

1973
×
★★★
Edit this entry  
08
The Protector 2

The Protector 2

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
White Elephant

White Elephant

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★½
Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Sleepless Night

Sleepless Night

2011
×
★★★★
Edit this entry  
29
Old

Old

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★
Edit this entry  
26
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
22
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Hang 'em High

Hang 'em High

1968
×
★★★★
Edit this entry  
14
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Intruders

Intruders

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
No Exit

No Exit

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spree

Spree

2020
×
★½
Edit this entry  
16
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★½
Edit this entry  
13
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★½
Edit this entry  
10
High Tension

High Tension

2003
×
★★★
Edit this entry  
07
The Seed

The Seed

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Edit this entry  
22
Canadian Bacon

Canadian Bacon

1995
×
★★★★
Edit this entry  
10
Heathers

Heathers

1988
×
★★★½
Edit this entry  
04
Trench 11

Trench 11

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Avengement

Avengement

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Fistful of Vengeance

Fistful of Vengeance

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Blood and Bone

Blood and Bone

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★
Edit this entry  
18
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ms .45

Ms .45

1981
×
★½
Edit this entry  
14
Dead West

Dead West

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kimi

Kimi

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ong Bak: Muay Thai Warrior

Ong Bak: Muay Thai Warrior

2003
×
★★★★
Edit this entry  
10
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gremlin

Gremlin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Edge of Fear

Edge of Fear

2018
×
Edit this entry