Sort by

Shay has logged 39 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Girl Who Got Away

The Girl Who Got Away

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Martyrs

Martyrs

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Woe

Woe

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fender Bender

Fender Bender

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Howling Village

Howling Village

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
In Fear

In Fear

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Baskin

Baskin

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Spiderhole

Spiderhole

2010
×
Read the review Edit this entry  
16
Double Walker

Double Walker

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
15
Great White

Great White

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Downrange

Downrange

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tag

Tag

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
12
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Manor

The Manor

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Devil

Devil

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Memoir of a Murderer

Memoir of a Murderer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dead Sushi

Dead Sushi

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry