Sort by

Shay has logged 279 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nanny

Nanny

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2022
×
★★½
Edit this entry  
30
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
26
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
26
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Apology

The Apology

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Winchester

Winchester

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Last Broadcast

The Last Broadcast

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Wounded Fawn

A Wounded Fawn

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Persuasion

Persuasion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Satan's Slaves 2: Communion

Satan's Slaves 2: Communion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sharktopus vs. Whalewolf

Sharktopus vs. Whalewolf

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
15
Haunt

Haunt

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Outside

The Outside

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Body Cam

Body Cam

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Homewrecker

Homewrecker

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Waxwork

Waxwork

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Blame Society

I Blame Society

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Matriarch

Matriarch

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
30
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
28
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
28
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Say Its Name

Don't Say Its Name

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry