Sort by

Shay has logged 26 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Abbott and Costello Meet the Mummy

Abbott and Costello Meet the Mummy

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Thing

The Thing

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Prodigy

The Prodigy

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Block Island Sound

The Block Island Sound

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Intruders

Intruders

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Runner

The Runner

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Butterfly Kisses

Butterfly Kisses

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Haunted Hospital: Heilstatten

Haunted Hospital: Heilstatten

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Toybox

The Toybox

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
From Jennifer

From Jennifer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
E-Demon

E-Demon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
2 Jennifer

2 Jennifer

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
To Jennifer

To Jennifer

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Straight Edge Kegger

Straight Edge Kegger

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Alison's Birthday

Alison's Birthday

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
10
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Haunt

Haunt

2019
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
08
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
06
The Kindred

The Kindred

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★★
Read other review Edit this entry