Sort by

Shay has logged 27 entries for films during May 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Shark Waters

Shark Waters

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dark Nature

Dark Nature

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Influencer

Influencer

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Play Dead

Play Dead

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lesbian Vampire Killers

Lesbian Vampire Killers

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Horror in the High Desert 2: Minerva

Horror in the High Desert 2: Minerva

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Children of the Corn

Children of the Corn

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Soft & Quiet

Soft & Quiet

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
16
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Crooked Man

The Crooked Man

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
11
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mighty Morphin Power Rangers: Once & Always

Mighty Morphin Power Rangers: Once & Always

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
10
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ju-on: The Grudge 2

Ju-on: The Grudge 2

2003
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
07
Metamorphosis

Metamorphosis

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Renfield

Renfield

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
From Black

From Black

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry