• The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★½

  • Respect

    ★★

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Sophie: A Murder in West Cork

    ★★★½

  • The Beta Test

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Two Distant Strangers

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Des

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Black Water: Abyss

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Dating Amber

    ★★½

  • Trial by Media

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★½

  • Hollywood

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • Quiz

    ★★½

  • Unorthodox

    ★★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Lost Girls

    ★★

  • Surge

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Miss Juneteenth

    ★★

  • Spree

    ★★½

  • Stage Mother

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Cats

  • Jack Whitehall: Christmas with my Father

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Rattlesnake

    ½

  • In the Tall Grass

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Babyteeth

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Haunt

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★

  • Yesterday

    ★★½

  • See You Yesterday

    ★★

  • The Last Summer

    ½

  • Someone Great

    ★★½