Sort by

Shea has logged 25 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Duvidha

Duvidha

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Confidentially Yours

Confidentially Yours

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Adam's Apples

Adam's Apples

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Happening

The Happening

2008
×
Read the review Edit this entry  
19
The Postman

The Postman

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Mosquito Coast

The Mosquito Coast

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Living World

The Living World

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Cow

The Cow

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Deadlock

Deadlock

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry