• 8-Bit Christmas

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Love Hard

  • A Man Named Scott

    ★★★★

  • Madres

    ★★★

  • Maid

    ★★★★★

  • Bingo Hell

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Akakiri

  • Lop & Ochō

  • The Elder

  • T0-B1

  • The Ninth Jedi

  • The Village Bride

  • The Twins

  • Tatooine Rhapsody

  • The Duel

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★

  • Clickbait

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Chair

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Ride the Eagle

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Val

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Wolfgang

    ★★★

  • False Positive

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Solos

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Resort

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★

  • Bliss

  • My Name Is Pauli Murray

    ★★★½

  • How It Ends

    ★★★½

  • Censor

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★★

  • Tiger

  • Wild Mountain Thyme

    ★½

  • Songbird

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • The Empty Man

    ★★★

  • Love and Monsters

  • Stardust

    ★★½