donnie has logged 676 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Maid

Maid

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love Hard

Love Hard

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wild Wild Country

Wild Wild Country

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Man Named Scott

A Man Named Scott

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eagles Are Turning People Into Horses

Eagles Are Turning People Into Horses

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jeff, Who Lives at Home

Jeff, Who Lives at Home

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Intervention

The Intervention

2005
×
Read the review Edit this entry  
03
Colours

Colours

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
This Is John

This Is John

2003
×
Read the review Edit this entry  
02
Scrapple

Scrapple

2004
×
Read the review Edit this entry  
02
Portrait of a Lazy Woman

Portrait of a Lazy Woman

1986
×
Read the review Edit this entry  
02
Vincent

Vincent

1982
×
Read the review Edit this entry  
02
Memento

Memento

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry