• Anatomy of a Scandal

    ★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Umma

    ★½

  • Cheaper by the Dozen

    ½

  • Deep Water

  • X

    ★★½

  • Windfall

  • No Exit

    ★★½

  • Studio 666

    ½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Inventing Anna

    ★½

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ½

  • Fresh

    ★★½

  • Scream

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

  • Swan Song

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★½

  • Night Teeth

    ★★½

  • What Happened, Brittany Murphy?

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★

  • Birds of Paradise

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Intrusion

  • Silent Night

    ★★½

  • The Guilty

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Cinderella

    ½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★½

  • He's All That

    ½

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Last Thing Mary Saw

    ★★★½

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★½

  • Beckett

    ★½

  • Demonic

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Jolt

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

  • The Resort

    ½

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • Every Breath You Take

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Sound of Violence

    ½

  • Nobody

    ★★★

  • The Fallout

    ★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★½

  • The Beta Test

    ★★

  • Silk Road

    ★½

  • Body Brokers

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • Coming Home in the Dark

    ★½