Sort by

shehnila has logged 111 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★½
Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
25
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Consenting Adults

Consenting Adults

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
P2

P2

2007
×
★★★
Edit this entry  
24
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Little Fish

Little Fish

2005
×
★★★
Edit this entry  
11
Joshy

Joshy

2016
×
★★
Edit this entry  
11
The Boy Behind The Door

The Boy Behind The Door

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Monsters

Monsters

2010
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Cleanse

The Cleanse

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Sound of Violence

Sound of Violence

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
22
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Demonic

Demonic

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Silk Road

Silk Road

2021
×
★½
Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★
Edit this entry  
12
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
What Happened, Brittany Murphy?

What Happened, Brittany Murphy?

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Edit this entry