grace has logged 98 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Internship

The Internship

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nowhere Boy

Nowhere Boy

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Flashback

Flashback

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry