Sort by

Shelby has logged 100 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tracks

Tracks

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Landline

Landline

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
What If

What If

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Adventures of Food Boy

The Adventures of Food Boy

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Author: The JT LeRoy Story

Author: The JT LeRoy Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★
Read the review Edit this entry