Sheldon has logged 33 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Detour

Detour

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Out of Death

Out of Death

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Battlestar Galactica

Battlestar Galactica

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
12 Rounds

12 Rounds

2009
×
Read the review Edit this entry  
22
Wolfgang

Wolfgang

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cosmic Sin

Cosmic Sin

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scooby-Doo! and the Cyber Chase

Scooby-Doo! and the Cyber Chase

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Pokémon: The Movie 2000

Pokémon: The Movie 2000

1999
×
Read the review Edit this entry  
06
The Dig

The Dig

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Stargate: Continuum

Stargate: Continuum

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry