❀ nicole ❀ has logged 36 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
I Am Eleven

I Am Eleven

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Chris Rock: Tamborine

Chris Rock: Tamborine

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
One Night Stand: Flight of the Conchords

One Night Stand: Flight of the Conchords

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Candy

Candy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Knock Twice

Don't Knock Twice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
I Am Heath Ledger

I Am Heath Ledger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Every Day

Every Day

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Palo Santo

Palo Santo

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Binge

Binge

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Light of the Moon

The Light of the Moon

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Carrie Pilby

Carrie Pilby

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry