• Luca

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★

  • The Prom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

  • The Life Ahead

    ★★★

  • Canvas

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Run

    ★★★★

  • On the Rocks

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Take Me to the World: A Sondheim 90th Birthday Celebration

  • Chance

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Bombshell

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Laundromat

  • The Two Popes

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Nimic

  • Anima

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Murder Mystery

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Silence

  • The Curse of La Llorona

  • Booksmart

  • The Farewell

    ★★★★

  • Dumplin'

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Possession of Hannah Grace

  • Ang Pangarap Kong Holdap

  • Aquaman

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

  • Greta

    ★★★

  • Boy Erased

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Darkest Minds

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Adrift

  • The Kissing Booth

    ★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • Book Club

    ★★★

  • Bao

    ★★★★

  • Dude

    ½

  • Alex Strangelove

    ½

  • Period. End of Sentence.

    ★★★★

  • Midnight Sun

  • Ready Player One

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★