• Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • An Audience with Adele

  • Swan Song

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★

  • Dexter: New Blood

    ★★★

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Wolf

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Help

    ★★★

  • The Humans

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Benediction

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Being James Bond

  • The Voyeurs

    ★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Beckett

    ★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Lamb

    ★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★★