• Crash

    ★★★

  • Laurence Anyways

    ★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • #Alive

    ★★★½

  • Resurrection

    ★★★½

  • Lucky Chan-sil

    ★★★★

  • Nowhere to Hide

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Belle

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Chungking Express

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • She's Gotta Have It

    ★★★

  • La Haine

    ★★★★½

  • The 355

    ★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • A Journal for Jordan

    ★★★

  • It's a Wonderful Life

    ★★★★½