shikha ON HIATUS has logged 32 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Project Power

Project Power

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zindagi Na Milegi Dobara

Zindagi Na Milegi Dobara

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Primer

Primer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Om Shanti Om

Om Shanti Om

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Submarine

Submarine

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry