Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Raincoat

Raincoat

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Greta

Greta

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sun Children

Sun Children

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
In Action

In Action

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Afsos

Afsos

×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Qarib Qarib Singlle

Qarib Qarib Singlle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Dwelling in the Fuchun Mountains

Dwelling in the Fuchun Mountains

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Behind Her Eyes

Behind Her Eyes

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Red Post on Escher Street

Red Post on Escher Street

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Effigy: Poison and the City

Effigy: Poison and the City

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Zelig

Zelig

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Edit this entry  
02
Happily

Happily

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Prime Time

Prime Time

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
50/50

50/50

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Athlete A

Athlete A

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
First Love

First Love

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hot Water

Hot Water

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★½
Edit this entry  
19
Ajeeb Daastaans

Ajeeb Daastaans

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
Read the review Edit this entry  
19
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Beginning

Beginning

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nobody

Nobody

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rifkin's Festival

Rifkin's Festival

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Supernova

Supernova

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Joji

Joji

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★
Edit this entry