• AK vs AK

    ★★½

  • Unpaused

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Something In The Water: A Kinston Basketball Story

  • Happiest Season

    ★★

  • Ludo

    ★½

  • Mank

    ★★½

  • Little Fish

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Shithouse

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • Rom Boys: 40 Years of Rad

    ★★½

  • Scam 1992 - The Harshad Mehta Story

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★

  • Run

    ★★½

  • Bahut Hua Sammaan

    ★★½

  • Serious Men

    ★★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★

  • Ghost Dogs

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • Supernova

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Halahal

    ★★★

  • Rifkin's Festival

    ★★

  • Misery Loves Company

  • Clay's Redemption

    ½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Beginning

    ★★★

  • Wander

    ★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Enemies of the State

    ★★★

  • Simple Passion

    ★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • The World to Come

    ★★★

  • A Good Man

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Gaza Mon Amour

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The Human Voice

  • The Disciple

    ★★★★

  • C U Soon

    ★★★½

  • All Together Now

    ★½

  • The Oak Room

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Tulsa

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★

  • Chemical Hearts

    ★★★

  • Dhummas

  • Project Power

    ★★½

  • Gunjan Saxena: The Kargil Girl

    ★★★

  • Souvenir, souvenir

  • Bleed with Me

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Lootcase

    ★★★

  • Raat Akeli Hai

    ★★

  • Host

    ★★★

  • Dil Bechara

    ★★½

  • Cut and Chop

  • The Players

  • Summer of 85

    ★★½