• 365 Days

    ½

  • Malang

    ★½

  • Sun Children

    ★★★½

  • Jawaani Jaaneman

    ★★

  • Lost Girls

    ★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Sylvie's Love

    ★★

  • Exile

    ★★★

  • Nine Days

    ★★★★

  • Nasir

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Nest

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★

  • The Dose

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Summer White

    ★★★½

  • Save Yourselves!

    ★★★

  • Relic

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Identifying Features

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • The Courier

    ★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Air Conditioner

    ★★½

  • Dinner in America

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Panga

    ★★½

  • Uncle Frank

    ★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • Bad Hair

    ★★

  • His House

    ★★★

  • Time

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Spree

    ★★★

  • Cold Meridian

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Chhapaak

    ★½

  • Happy Old Year

    ★★★½

  • The Columnist

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Yeh Saali Aashiqui

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • Pagalpanti

  • Motichoor Chaknachoor

  • Frozen II

    ★★

  • Klaus

    ★★½

  • Labyrinth of Cinema

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • The Fall

    ★★★½

  • Saand Ki Aankh

    ★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★

  • Eeb Allay Ooo!

    ★★★½

  • Ramprasad Ki Tehrvi

    ★★★

  • Cargo

    ★★½

  • Gamak Ghar

    ★★★½

  • The Forest of Love

    ★½

  • The Sky Is Pink

    ★★★

  • Just Like That

    ★★★½

  • Lucky Chan-sil

    ★★★

  • Axone

    ★★★

  • Asuran

    ★★★½

  • War

    ★★★

  • The Old Man Movie

    ★★