• War

    ★★★

  • The Old Man Movie

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Effigy: Poison and the City

    ★★

  • VHYes

    ★★★

  • The Wave

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★½

  • Cosmic Candy

    ★★½

  • Random Acts of Violence

    ★★½

  • The Beach House

    ★★½

  • Section 375

    ★★★

  • Tall Girl

    ★½

  • Ordinary Love

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Calm with Horses

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Synchronic

    ★★

  • Proxima

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Comets

    ★★★½

  • Zana

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Radioactive

    ★½

  • Bare Trees in the Mist

  • The Platform

    ★★½

  • Jallikattu

    ★★½

  • Hustlers

    ★★½

  • Pompei

    ★★½

  • Rocks

    ★★★½

  • Our Friend

    ★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★½

  • Chhichhore

    ★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Martin Eden

    ★★★

  • Arab Blues

    ★★½

  • The King

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • Ema

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • La Llorona

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Seberg

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • Mission Mangal

  • Nimic

  • 7500

    ★★½

  • The Ringmaster

    ★★½

  • Barot House

    ½

  • The Cat and the Moon

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★

  • Judgementall Hai Kya

    ★½

  • Weathering with You

    ★★½

  • 1BR

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Super 30

    ★½

  • Crawl

    ★★

  • Blind

    ½

  • Lara

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Straight Up

    ★★★½