• Oxygen

    ★★½

  • Dynasty Warriors

    ★½

  • Detective Conan: The Scarlet Bullet

    ★★★½

  • Homunculus

    ★★

  • The Book of Fish

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Beyond Evil

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Gintama: The Very Final

    ★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • A Family

    ★★★★

  • The Story of Southern Islet

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • My Missing Valentine

    ★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★½

  • Host

    ★★★½

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★½

  • The Day of Destruction

    ★★★½

  • Rockfield : The Studio on the Farm

    ★★★½

  • Summer of 85

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Dear Tenant

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Get the Hell Out

    ★★★

  • The Letter Room

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Wife of a Spy

    ★★★½

  • The Cornered Mouse Dreams of Cheese

    ★★★½

  • The World to Come

    ★★½

  • Inheritance

    ★★½

  • Tigertail

    ★★½

  • Apples

    ★★★★

  • There Is No Evil

    ★★★

  • Last and First Men

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Undine

    ★★★

  • Persian Lessons

    ★★★★

  • Colette

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Romance Doll

    ★★