• It Chapter Two

    ★★★★

  • Batman: Hush

    ½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Detective Conan: The Fist of Blue Sapphire

    ★★★

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★★½

  • Justice League vs. the Fatal Five

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • Reign of the Supermen

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Heart of Batman

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

    ★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★½

  • The Death of Superman

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Patrick Melrose

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Freaks and Geeks: The Documentary

    ★★★★½

  • Detective Conan: Zero the Enforcer

    ★★★½

  • Batman Ninja

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Team Darryl

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Batman: Gotham by Gaslight

    ★★★★

  • Scooby-Doo! & Batman: The Brave and the Bold

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Justice League

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Batman vs. Two-Face

    ★★★

  • Snow Steam Iron

    ★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • It

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Dark Hoser

  • Cooking with Alfred

  • Movie Sound Effects: How Do They Do That?

  • Batman Is Just Not That Into You

    ★★

  • Despicable Me 3

  • Good Time

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Baywatch

  • Batman & Bill

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Detective Conan: The Crimson Love Letter

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • Team Thor: Part 2

    ★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • Justice League Dark

    ★★★

  • Sherlock: The Final Problem

    ★★

  • Sherlock - The Lying Detective

    ★½

  • Sherlock - The Six Thatchers

    ★★½

  • Detective Conan: Episode One - The Great Detective Turned Small

    ★★★★½

  • Come Together

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★½

  • Doctor Strange

    ★★★