Sort by
  • Haunted Mansion

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • names [a poem]

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Music

    ½

  • Long Toast

    ★★★★

  • What the Constitution Means to Me

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Chadwick Boseman: A Tribute for a King

  • Melted

    ★★★½

  • Waiting

    ★★★★

  • Vacation Fun

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★★

  • Unfit To Stand

    ★★★★★

  • Beauty and the Beast Sing-Along

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★

  • Forky Asks a Question: What Is Time?

    ★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★

  • Good Riddance

    ★★

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

    ★★★

  • The Little Mermaid Live!

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Joker

    ★½