Sort by
  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • 21 Jump Street

    ★★★½

  • Electrick Children

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★½

  • Zombieland

    ★★★★½

  • No Country for Old Men

    ★★★★

  • V for Vendetta

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★½

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★½

  • American Psycho

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★★½

  • American Beauty

    ★★★★½

  • The Boondock Saints

    ★★★

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Fear and Loathing in Las Vegas

    ★★★★

  • The Big Lebowski

    ★★★★½

  • Princess Mononoke

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★★½

  • Akira

    ★★★★

  • Aliens

    ★★★★

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★½

  • The Thing

    ★★★★

  • A Clockwork Orange

    ★★★½

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★½