RSS feed for shiba.
  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • The Breakfast Club

    ★★★★★

  • What's Eating Gilbert Grape

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • History of the Entire World, I Guess

    ★★★★★

  • It

    ★★★★½

  • Unicorn Store

    ★★★★

  • Justice League

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • The Meg

    ★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★★