Sort by

shisha has logged 170 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Edit this entry  
24
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Edit this entry  
22
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Candyman

Candyman

2021
×
Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
How to Die Young in Manila

How to Die Young in Manila

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
09
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
Edit this entry  
04
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Edit this entry  
03
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
Read the review Edit this entry  
03
Ponyo

Ponyo

2008
×
Edit this entry  
24
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Saving Face

Saving Face

2004
×
Edit this entry  
14
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Kingmaker

The Kingmaker

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
Read the review Edit this entry  
11
Liway

Liway

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dear Ma

Dear Ma

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Changeling

Changeling

2008
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★
Edit this entry  
04
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★
Edit this entry  
03
Click

Click

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★
Edit this entry