Sort by

shitpostpaul has logged 330 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Just Breathe

Just Breathe

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Runaway

Runaway

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Trevor Noah: Afraid of the Dark

Trevor Noah: Afraid of the Dark

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Partysaurus Rex

Partysaurus Rex

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
Toy Story That Time Forgot

Toy Story That Time Forgot

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kevin James: Never Don't Give Up

Kevin James: Never Don't Give Up

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★
Edit this entry  
26
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Beverly Hills Ninja

Beverly Hills Ninja

1997
×
★★★
Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★½
Edit this entry  
22
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Eddie Murphy: Delirious

Eddie Murphy: Delirious

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Moon

Moon

2009
×
★★½
Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Super Size Me

Super Size Me

2004
×
★★★
Edit this entry  
10
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Richard Pryor: Live in Concert

Richard Pryor: Live in Concert

1979
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
02
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★
Edit this entry  
23
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★½
Edit this entry