• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Crush

    ★★★

  • Beast

    ★★★

  • Cobalt Blue

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • A Business Proposal

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Love and Leashes

  • Death on the Nile

    ★½

  • All of Us Are Dead

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Death to 2021

  • Minnal Murali

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Hellbound

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Happiness

    ★★★★½

  • Annaatthe

    ½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Pipeline

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Seobok: Project Clone

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Anugraheethan Antony

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Drishyam 2

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Master

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • AK vs AK

    ★★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Sweet Home

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Dry

    ★★★★

  • True Beauty

    ★★★

  • The Prom

  • The Uncanny Counter

    ★★★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Start-Up

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Do Do Sol Sol La La Sol

    ★★★

  • Nishabdham

    ½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • 18 Again

    ★★★★½

  • Break the Silence: The Movie

    ★★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★★½

  • C U Soon

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½