• Jungle Cruise

  • Gunpowder Milkshake

  • The House of Flowers: The Movie

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★½

  • Little Big Women

    ★★★★½

  • The Boys in the Band

  • The Half of It

  • Mrs. America

    ★★★★

  • Bombshell

  • Little Women

  • Jojo Rabbit

  • Hustlers

    ★★★½

  • Ready or Not

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Us

  • Booksmart

  • Velvet Buzzsaw

  • Twiceland

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Suspiria

  • A Star Is Born

  • The Favourite

  • Roma

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • BlacKkKlansman

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Phantom Thread

  • Coco

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • I, Tonya

  • It

  • The Shape of Water

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Loving Vincent

  • Baby Driver

  • The Lego Batman Movie

  • Get Out

    ★★★★

  • Casting JonBenet

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★

  • Split

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

  • Ghostbusters

  • Don't Think Twice

  • Zootopia

  • Swiss Army Man

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Crimson Peak

  • Room

  • Spy

    ★★★½

  • Volley

    ★★★

  • The Witch

  • Interstellar

  • One Direction: Where We Are – The Concert Film

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Pride

  • Nightcrawler

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Wild Tales

  • It Follows

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★

  • The Way He Looks

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Lego Movie