Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Bandidas

Bandidas

2006
×
Read the review Edit this entry  
26
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Operation Hyacinth

Operation Hyacinth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
After

After

2019
×
½
Edit this entry  
07
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Austenland

Austenland

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Saw

Saw

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mr. Robot: Decoded

Mr. Robot: Decoded

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Godfather

The Godfather

1972
×
Read the review Edit this entry  
20
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Loki

Loki

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Little Big Women

Little Big Women

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Twiceland

Twiceland

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The House of Flowers: The Movie

The House of Flowers: The Movie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
Read the review Edit this entry  
14
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
Read the review Edit this entry  
04
The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
One Direction: Where We Are – The Concert Film

One Direction: Where We Are – The Concert Film

2014
×
Read the review Edit this entry  
04
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
Read the review Edit this entry  
03
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Volley

Volley

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry