• The Valet

  • The Eighth Clause

    ½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • The Bubble

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

    ½

  • The Pirates: The Last Royal Treasure

    ★★★½

  • Run & Gun

    ½

  • The King's Man

    ★★★★

  • Mother/Android

    ½

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ½

  • The Unforgivable

    ½

  • Finch

    ★★★½

  • The Addams Family 2

    ½

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Britney vs. Spears

  • V/H/S/94

    ½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • Cry Macho

    ½

  • Nightbooks

    ★½

  • The Guilty

    ★★★★

  • Kate

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • The King of Laughter

    ★★½

  • Old Henry

    ★★★★½

  • Untold: Breaking Point

    ★★★★

  • The Last Son

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Card Counter

  • Malignant

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ½

  • Untold: Crimes & Penalties

  • Queenpins

    ★★★½

  • If I Can't Have Love, I Want Power

  • Sweet Girl

    ½

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ½

  • Untold: Deal with the Devil

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

  • Sinkhole

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Blood Red Sky

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Compartment No. 6

    ★★½

  • Benedetta

    ½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★½

  • The 8th Night

    ½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½