Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Downton Abbey: A New Era

Downton Abbey: A New Era

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
Edit this entry  
26
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Valet

The Valet

2022
×
Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Eighth Clause

The Eighth Clause

2022
×
½
Edit this entry  
11
Valkyrie

Valkyrie

2008
×
★★★★
Edit this entry  
08
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Vegas Vacation

Vegas Vacation

1997
×
★★★
Edit this entry  
14
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
★★★
Edit this entry  
14
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★½
Edit this entry  
09
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★
Edit this entry  
09
Couples Retreat

Couples Retreat

2009
×
½
Edit this entry  
09
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★½
Edit this entry  
06
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★
Edit this entry  
04
The Bubble

The Bubble

2022
×
★★★
Edit this entry  
31
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Concussion

Concussion

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The King of Laughter

The King of Laughter

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Run & Gun

Run & Gun

2022
×
½
Edit this entry  
11
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Pirates: The Last Royal Treasure

The Pirates: The Last Royal Treasure

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
15
All Eyez on Me

All Eyez on Me

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Ice Age Adventures of Buck Wild

The Ice Age Adventures of Buck Wild

2022
×
½
Edit this entry  
04
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
½
Edit this entry  
24
The Last Son

The Last Son

2021
×
½
Edit this entry  
24
Fifty Shades of Black

Fifty Shades of Black

2016
×
½
Edit this entry  
14
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★½
Edit this entry