shona ✨ has logged 30 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Apples

Apples

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Vigil

Vigil

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Editing

Editing

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Limbo

Limbo

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chicken

Chicken

2001
×
Read the review Edit this entry  
20
The Vampire

The Vampire

1945
×
Edit this entry  
18
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mozart and the Whale

Mozart and the Whale

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Recorder Exam

The Recorder Exam

2011
×
Read the review Edit this entry  
10
Coming Out

Coming Out

2020
×
Edit this entry  
09
Olla

Olla

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
08
Daguerréotypes

Daguerréotypes

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
Read the review Edit this entry  
05
Maudie

Maudie

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Hollow China

Hollow China

2006
×
Edit this entry  
02
Vera Drake

Vera Drake

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Stick Man

Stick Man

2015
×
Read the review Edit this entry