Sort by
  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Grassland

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Squid Game

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★½

  • C'mon C'mon

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Titane

    ★½

  • A Hero

    ★★★½

  • Petrov's Flu

  • Benedetta

  • Luca

    ★★

  • Cruella

    ★★½

  • Save Ralph

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★½

  • Limbo

    ★★★

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★★

  • The Trees

    ★★★

  • Botox

  • Crab

  • Mank

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Love Affair(s)

    ★★½

  • Another Round

    ★★★

  • Careless Crime

    ★½

  • Dear Comrades!

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • There Is No Evil

    ★★

  • The Woman Who Ran

    ★★

  • Stump the Guesser

    ★★★½

  • Undine

    ★★½

  • Kill It and Leave This Town

    ★★★★★

  • Ballad of a White Cow

  • Skin

    ★★★½

  • Atabai

    ★★

  • Toman

    ★★★½

  • Butterfly Stroke

    ★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★½

  • The Earth Is Blue as an Orange

    ★★★½

  • Abbas by Abbas

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★½

  • Corpus Christi

    ★★

  • Martin Eden

    ★★★★

  • Coup 53

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • An Officer and a Spy

    ★★★

  • First Cow

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Midsommar

    ★★

  • The Traitor

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½