Sort by

shookone has logged 570 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Brian Cox on Acting in Tragedy

Brian Cox on Acting in Tragedy

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Outpost

The Outpost

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Finch

Finch

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
8MM

8MM

1999
×
Read the review Edit this entry  
24
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Shrink Next Door

The Shrink Next Door

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Dark Side of the Moon

The Dark Side of the Moon

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Güeros

Güeros

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
How High

How High

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
Read the review Edit this entry  
16
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mr. Pig

Mr. Pig

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gringo

Gringo

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Miracle of the Sargasso Sea

The Miracle of the Sargasso Sea

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Fair Game

Fair Game

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
First Knight

First Knight

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Me, Myself & Irene

Me, Myself & Irene

2000
×
Read the review Edit this entry  
10
Sleeping with the Enemy

Sleeping with the Enemy

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Monster

Monster

2003
×
Read the review Edit this entry  
06
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
From Hell

From Hell

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Paid in Full

Paid in Full

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lovelace

Lovelace

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
Read the review Edit this entry  
29
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Silent Revolution

The Silent Revolution

2018
×
Edit this entry  
28
Die Rüden

Die Rüden

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Why Me?

Why Me?

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Titane

Titane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Hide and Seek

Hide and Seek

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Men of Honor

Men of Honor

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Lord of the Toys

Lord of the Toys

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Raw Deal

Raw Deal

1986
×
Read the review Edit this entry  
22
Milla

Milla

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry