• Knives Out

    ★★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Isn't It Romantic

  • I Am Mother

    ★★★½

  • Polar

  • Glass

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Outlaw King

    ★★

  • Free Solo

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Meg

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Tag

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Game Over, Man!

    ★★★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ½

  • Mute

    ★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★

  • Bright

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • It

    ★★★★

  • Hostiles

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★★

  • American Made

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Shot Caller

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Mummy

    ½

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Life

    ★½

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Wind River

    ★★★★★

  • The Discovery

    ★★★

  • CHiPS

    ★★★★

  • Passengers

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Doctor Strange

  • The Lost City of Z

    ★★★★

  • Inferno

  • The Accountant

    ½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★½

  • Snowden

  • Arrival

    ★★★★★