• Prey

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★

  • Uncharted

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★½

  • Emergency

    ★★★★

  • Scream

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The Unforgivable

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • The Little Things

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision

    ★½

  • Death to 2020

    ½

  • Hunter Hunter

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • Soul

    ★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★½

  • Greenland

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • 8:46

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Minari

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★