• The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Respect

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

  • Black Widow

    ★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Nocturne

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★½

  • This Is Paris

  • Another Round

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Penguin Bloom

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Black Is King

    ★★★★

  • Host

    ★★★★

  • Summerland

    ★★★

  • Peninsula

    ★★★

  • Summer of 85

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Ava

    ★★★

  • Crickets

  • #Alive

    ★★★

  • The Rental

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Alone

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • 365 Days

  • Sergio

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½