lowell has logged 35 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Corazón

Corazón

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Make Me a Sandwich

Make Me a Sandwich

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Lifted

Lifted

2006
×
★★★
Edit this entry  
26
The Present

The Present

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Scarlett

Scarlett

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Bao

Bao

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
OtherLife

OtherLife

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Skins

Skins

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Reflexões de um Liquidificador

Reflexões de um Liquidificador

2010
×
★★★½
Edit this entry  
17
Una

Una

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Barbie Fairytopia: Magic of the Rainbow

Barbie Fairytopia: Magic of the Rainbow

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
City of God

City of God

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Act

The Act

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Frida

Frida

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Ballad of Cleopatra

The Ballad of Cleopatra

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Landscape in the Mist

Landscape in the Mist

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Au Revoir les Enfants

Au Revoir les Enfants

1987
×
★★★
Edit this entry