Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Mark Antony

Mark Antony

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jawan

Jawan

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Blonde

Blonde

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Hidden Strike

Hidden Strike

2023
×
Edit this entry  
01
Invincible: Atom Eve

Invincible: Atom Eve

2023
×
Edit this entry  
28
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Maamannan

Maamannan

2023
×
★★★½
Edit this entry  
25
Athey Kangal

Athey Kangal

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dilwale Dulhania Le Jayenge

Dilwale Dulhania Le Jayenge

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Edit this entry  
10
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Anbe Vaa

Anbe Vaa

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thunivu

Thunivu

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Viduthalai: Part I

Viduthalai: Part I

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sanctuary

Sanctuary

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Reality

Reality

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Fast X

Fast X

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Argylle

Argylle

2024
×
Read the review Edit this entry  
03
Polite Society

Polite Society

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ponniyin Selvan: Part II

Ponniyin Selvan: Part II

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
7 Days

7 Days

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Raavanan

Raavanan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry